Whisky & Ateş Suyu 2.0 Albümü

Bugünkü albümümüz Whisky grubunun 1993’de çıkarmış olduğu Ateş Suyu albümünün 2021’de yeniden kaydedilerek plak formatında çıkarılmış versiyonu olarak Ateş Suyu 2.0. Albümün yapımcılığını İstanbul Piano üstlenmiş. Söz konusu plak kayıtları 500 adet olarak kişiye özel numaralı limitli şekilde sunuldu. Kapak tasarımı Moribund Oblivion’dan Bahadır Uludağlar’a ait. Bu albümün bir diğer özelliği de dünyada yapay kalp kullanırken kaydedilen ilk albüm.

Ateş Suyu 2.0 albümünde ekip üyelerinin dağılımı şu şekilde:

Davul: Alpay Şalt

Gitar: Arif Deniztoker, Taner Keleş, Serdar Çokuslu

Bas Gitar: Çağatay Ateş

Vokal: Serdar Çokuslu

Whisky grubu 1979’da Kamil Özaydın tarafından kurulmuştu, tarz olarak ise Hard Rock / Hard’n Heavy tarzını benimsemişti, ki yaptıkları işler anlamında günümüzde de çok önemli bir yere sahip, zira bandrollü olarak yayınlanan ilk Türkçe sözlü rock albümü Whisky’e ait.

Ateş Suyu albümünün 1993 yılındaki ilk baskısından kısa bir süre önce Kamil Özaydın hayatını kaybediyor ve grup yarım kalan kayıtları tamamlayarak albümü Kamil Özaydın anısına yayınlıyor: “Ölümsüzlüğünle yak bizi!”

Nouvart üzerinde grubun davulcusu Alpay Şalt ile albümün 8 yıllık basım macerasını söyleşi formatında okumak için: https://www.nouvart.net/whisky-atessuyu-25yil-sonra-yeniden-kaydedildi-ates-suyu-2-0/

Aşağıdaki gömülü bağlantıdan Ateş Suyu 2.0 albümünü playlist şeklinde dinleyebilirsiniz: